نمایشگاه پارارگون در عکاسی

نمایشگاه فتوآرت با عنوان « پارارگون در عکاسی» از 10-20 اردیبهشت در باغ موزه هنر ایرانی گالری پردیس برگزار می شود، در این نمایشگاه آثار عکاسی آلترنتیو از خانم زینب ثقفی به همراه شرکت کنندگان در کارگاه های چاپ آلترنتیو این مرکز به نمایش در آمده است.

 

عکاسی آلترناتیو (Alternative Photography)  به شیوه هایی از عکاسی  و چاپ اطلاق می شود که بر پایه نگاتیو بوده و به صورت دستی انجام می‌گیرند، و باعث ایجاد ویژگی‌های منحصر به فردی در عکس می‌گردند که آن را به  نقاشی نزدیک می‌گرداند. یگانگی هر اثر چاپ شده و تفاوت آن با سایر نسخه‌ها، ایجاد جلوه‌های بصری ویژه، کیفیت بسیار بالا و ماندگاری طولانی، موجب گردیده این نوع از چاپ در دنیای عکاسی معاصر مورد توجه واقع شود و هنرمندان معاصر به ویژه هنرمندان بینا رشته‌ای نسبت به آن علاقه زیادی نشان دهند.

از سال 1384، زینب ثقفی دانش‌آموخته رشته عکاسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، با همکاری و سرپرستی دکتر جاوید رمضانی هنرمند و مدرس هنر اقدام به راه‌اندازی لابراتواری جهت انجام امور چاپ های آلترترناتیو و احیاء نمودن این رشته در ایران نمودند. تولید رسالات تخصصی علمی و انجام آزمایشات عملی و برگزاری نمایشگاه‌های هنری از جمله اقداماتی بود، که این گروه در زمینه معرفی این رشته به جامعه هنری و عکاسان ایران انجام دادند.

اینک این گروه در مجموعه مرکز تخصصی هنر، مدرسه تخصصی عکاسی، گرد هم آمده‌اند و با بنیانگذاری کارگروه « عکاسی آلترناتیو» اقدام به برگزاری ورک شاپ‌ها و کلاس‌های آموزشی در انواع مختلف چاپ‌های این رشته نموده‌اند.

این گروه همچنین با برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار هنرجویان سعی در معرفی هرچه بیشتر این رشته به جامعه هنری دارد.

ورود کاربران