آموزش عکاسی پزشکی


 

مرکز تخصصی هنر، آموزشگاه تخصصی رشته عکاسی با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای است، که مفتخر است برای اولین بار به تدریس علمی و استاندارد رشته« عکاسی پزشکی/Medical photography» پرداخته است، این رشته تا کنون به صورت تجربی و اغلب توسط عکاسان خبره آموزش داده می شده است و اینک این مرکز با تکیه بر تجربه عکاسان حرفه ای و مشاوره با پزشکان و بررسی و مطالعات تطبیقی آموزش این رشته در سایر کشورها، شرح درس استانداردی را آماده ارائه و تدریس نموده است.

دوره های آموزشی این مرکز در این مرحله به طور عمده برای دو گروه مخاطب طراحی شده‌اند که به صورت مستر کلاس‌‌های فشرده برگزار می‌شوند.

گروه اول: متخصصین بهداشت و پزشکی، شامل پزشکان، دندانپزشکان، دستیاران مطب، رادیولوژیست‎‌ها

این گروه به واسطه آشنایی اولیه با نیازهای پزشکان و عدم آشنایی با امور تخصصی عکاسی، بیشترین نیاز را در حوزه تخصصی عکاسی دارا هستندو به همین منظور دوره آموزشی آنان طولانی‌تر بوده و بخش اعظم آن به امور مربوط به کار با دوربین و ابزار عکاسی برای دریافت تصویر استاندارد اختصاص دارد.

گروه دوم: عکاسان متخصص بوده که به طور کامل به کار با دوربین و نحوه گرفتن عکس و نورپردازی صحیح آگاهی دارند، دوره آموزشی این گروه کوتاه‌تر بوده و بیشتر به آموزش مسائل بهداشتی و نیازهای پزشکان پرداخته می‌شود.

کلاس‌ها به دو بخش عملی و تئوری تقسیم شده‌است و به صورت نیمه خصوصی و با تاکید بر تمرین عملی اجرا می‌شود.

در هر دو گروه موضوع استانداردهای علمی در عکاسی پزشکی محوریت داشته و مسائل فنی به تناسب گروه شرکت کننده در خدمت رسیدن به این استاندادرها تعریف می‌شود.

هر چند در حال حاضر رشته عکاسی پزشکی یا medical photography به صورت یک تخصص جداگانه تعریف نشده‌است، اما گذراندن این دوره در کنار کلاس عکاسی دیجیتال می تواند تخصص مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار در این رشته را تامین نماید. همچنی جهت ثبت و دریافت مجوز کار، مدرک «عکاسی دیجیتال» صادر شده از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با دارا بودن اعتبار بین‌المللی برای عکاسان مورد نیاز می‌باشد. 

 

 

ورود کاربران